دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

تفاوت عمده و اساسي گروه معماري و دكوراسيون داخلي مهيا دكور با ساير مجموعه ها در اين است كه كادر فني و نيروهاي مختصصمان همگي علاوه بر دانش آموخته بودن در بهترين موسسات فني و آموزش عالي كشور در بخش اجرايي نيز كارآزموده و با تجربه هستند و مباني را صرفا تئوريك فرا نگرفته اند.

گروه معماري و دكوراسيون داخلي مهيا دكور پیشرو در ارائه خدمات

مشاوره،بازديد،طراحي،نظارت و اجرا

دکوراسیون داخلی را می توان به دو بخش اساسی تقسیم کرد :

بخش اول برای اشخاصی است که تمایل دارند به صورت کلی دکوراسیون منزل یا محل کار خود را تغییر دهند و یا آن را از نو بسازند. بخش دوم نیز مناسب آن دسته از اشخاصی است که مایل به تغییراتی جزئی در دکوراسیون دارند و علاقه دارند از این طریق روحیه ای جدید پیدا کنند.

دکوراسیون داخلی مهیا دکور
دکوراسیون داخلی

آشنایی با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون (Decoration) در لغت فارسی به معنای چیدن، آراستن و مرتب کردن است. تعریف دکوراسیون داخلی در واقع به طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و وسایل داخلی خانه، اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، حمام و دستشویی مربوط می‌شود.

امروزه با پیشرفت در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی تنها برای خانه‌های مسکونی مورد توجه نیست و برای زیباسازی و کاربردی شدن مغازه‌ها، دفاتر کاری، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و… نیز به کار گرفته می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه را طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان تعریف کرد. البته در این فرایند، هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، جلوه‌دهی این اجزا را شکیل‌تر و هماهنگ‌تر به نمایش خواهد گذاشت که مهیا دکور در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد.

چرا باید دکوراسیون داخلی را طراحی کرد؟

دکوراسیون داخلی امروزه یک دانش محسوب می‌شود. استفاده از این دانش در هر مکانی متفاوت است و به منظور خاصی صورت می‌پذیرد. موارد زیر از جمله دلایلی هستند که برای محیط‌های مختلف باید در نظر داشت:

فروشگاه‌ها و مغازه‌ها: جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن
محیط های اداری: ایجاد فضایی امن برای کار کردن و احساس راحت بودن
بیمارستان‌ها: کاربری بودن محیط، ایجاد محیطی آرام تا بیمار و کادر درمانی احساس همدلی و همراهی داشته باشند
خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی: ایجاد فضایی که باعث راحتی کاربری شود و همچنین گرمی و آرامش را به همراه داشته باشد
فضاهای عمومی مانند ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و حتی برای فضاهایی مانند کابین خودروها: برای کاربردی کردن و رفع نیازهای عموم افراد. فرایند طراحی دکوراسیون منزل مانند هر فرایند هنری دیگر، دارای نکات و ریزه کاری‌ های خاصی است که با رعایت اصول تزئین، می توان تغییراتی فوق العاده را به وسیله آن ایجاد نمود.

یکی از مهم ترین سبک های دکوراسیونی، سبک مدرن است، ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته ی دست بشر است پل می زند.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل را نمی شود بدون استفاده از دکورهای چوبی به تصویر کشید و اگر متمایل دارید که فضا متفاوت تر از همیشه طراحی شود به شما توصیه می کنیم از دکورهای چوبی در این مسیر استفاده کنید. مصنوعات و دکوراسیون چوبی به محیط شما این امکان را می دهد که همراه با فرش های زیبا به یک ایده پردازی کلاسیک دست پیدا کنید. همچنین شما می توانید به راحتی با کمترین قیمت به یک ایده پردازی کلاسیک دست پیدا کنید. میز تلویزیون، ساعت ایستاده، بوفه های آنتیک قدیمی، صندلی های تکی چوبی، مبل های کلاسیک منبت کاری شده، صندلی های تکی چوبی پیشخوان آشپزخانه و غیره در این مراه به شما کمک شایانی می کنند.

به نورپردازی های ورودی ساختمان ها ، راهرو ها و راه پله ها نیز توجه ویژه ای داشته باشید. این مکان ها باید در هر جایی از نور فراوان برخوردار باشند به خصوص راه پله ها که از جهت ایمنی و سلامتی افراد داخل ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در این صحبت، ایمنی مهم تر از زیبایی است و بهترین روش نورپردازی روشن کردن مسیر حرکت و سطح روی پلکان با چراغ هایی است که به دیوار نصب می شوند و نور را به طرف پایین می تابانند. استفاده از چراغ های دیواری کار تعویض لامپ را نیز ساده تر می کند.

به جهت ایجاد یک دکوراسیون داخلی زیبا و موفق در محل کار و یا منزل خود، به متریال های متفاوتی نیاز می باشد و این تنوع متریال در بازار بسیار زیاد است. بدین منظور انتخاب صحیح از میان متریال های متنوع و  موجود در بازار نیازمند یک پلن و تصمیم از پیش تعیین شده دارد چرا که اگر بدون پلن و طرح قبلی وارد بازارهای متنوع متریال شویم قطعاً وسوسه زیبایی متریال و اکسسورهای متفاوتی قزاز خواهیم گرفت که پس از وارد شدن به محیط منزل هیچگونه هماهنگی با یکدیگر نخواهند داشت و در اصل باعث ایجاد ناراحتی و عدم رضایت می شود.

نقاشی ساختمان ها
فهرست
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/mahyadec/domains/mahyadecor.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/mahyadec/domains/mahyadecor.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757